Vilniaus Šv. Jono Bosko parapija

Informacija apie pasiruošimą Sutvirtinimo sakramentui

KATECHEZINIAI 2021-2022 MOKSLO METAI
Mieli jaunuoliai, jų tėvai ir visi suaugusieji norintys pasiruošti Sutvirtinimo sakramentui,
Pranešame, jog ir šiais 2021-2022 mokslo metais stengiamės pritaikyti optimaliausias galimybes jaunuoliams bei suaugusiems asmenims besirūpinantiems savo dvasine gerove ir norintiems priimti Sutvirtinimo sakramentą mūsų parapijoje organizuosime pasirengimo grupes. Pristatome numatytą planą, kurį viliamės, jog pavyks pritaikyti norint parengti visus norinčius jaunuolius (nuo 15 m.) ir suaugusius asmenis SUTVIRTINIMO sakramentui saugiausiu mums visiems būdu.
Primename, kad asmenys norintys priimti Santuokos sakramentą privalo būti iš anksto priėmę Sutvirtinimo sakramentą.

REGISTRACIJA

Nuo rugsėjo 13 d. pradėsime IŠANKSTINĘ NUOTOLINĘ REGISTRACIJĄ internetu Sutvirtinimo sakramento pasiruošimui lietuvių, lenkų bei rusų kalbomis, ją baigsime rugsėjo 27 d. Todėl kviečiame sekti parapijos naujienas facebook‘o paskyroje https://www.facebook.com/VilniausSvJonoBoskoParapija arba internetinėje svetainėje www.bosko.lt, kur bus patalpinta nuoroda į registraciją.
KITOS REGISTRACIJOS – raštinėje arba pas tikybos mokytoją mokykloje – nebus.

ORGANIZUOJAMOS KATECHEZIŲ GRUPĖS 

 • Sekmadienis 13:15 val. lietuvių kalbos grupė (Algimantas)
 • Penktadienis 17:00 val. lenkų+rusų kalbos grupė (Vieslava)

PROGRAMA (PLANAS)

 • Spalio 3 d. (sekmadienį) visus užsiregistravusius Sutvirtinimo sakramento pasiruošimui (lietuvių kalba) kviesime dalyvauti 15:00 val. šv. Mišiose, kuriomis iškilmingai pradėsime katechezinius metus. Lenkų ir rusų kalbos grupės jaunuoliai ir jų šeimos šv. Mišiose dalyvauja 13:00 val. (lenkų kalba).
 • Pirmasis susitikimas su grupės katechetu vyks: lietuvių kalba – spalio 10 d. (sekmadienis) 13:15 val. (nepilnamečiai dalyvauja kartu su vienu iš savo tėvų); lenkų + rusų kalba – spalio 8 d. (penktadienis) 17 val. (nepilnamečiai dalyvauja kartu su vienu iš savo tėvų).
 • Sutvirtinimo pasiruošimo katechezės kol kas yra planuojamos gyvųjų susitikimų būdu, kol aplinkybės tai leidžia. Visi asmenys dalyvaujantys katechezėje turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Susitikimai lietuvių kalba vyktų bažnyčios rūsyje esančiose patalpose (AA salėje), o susitikimai lenkų + rusų kalba vyktų KOPLYČIOJE (vienuolyno pirmajame aukšte). Patalpos, kuriose vyks užsiėmimai bus nuolat dezinfekuojamos, o atvykus į susitikimą bus galimybė dezinfekuoti rankas.
  Jei COVID-19 epidemijos prevencinės aplinkybės keistųsi, bet kuriuo metu, net ir spalio mėnesio eigoje, nieko nelaukdami, prisitaikytume prie jų ir iš anksto taikytume nuotolinį pasiruošimo būdą. Dėl šios priežasties, registracijos metu yra labai svarbu pateikti tikslų registruojamo asmens el. pašto adresą, kuris suteiktų galimybę operatyviai gauti reikiamą informaciją bei be didelių kliūčių prisijungti prie nuotolinių katechezių Google Meet platformoje, jei to prireiktų. Tad prašome nurodyti paskyros adresą priklausantį gmail.com elektroniniam paštui. Jei tokios paskyros neturite, maloniai prašome susikurti ir naudoti bent Sutvirtinimo pasiruošimo tikslams.
 • Kiekvienas Sutvirtinimo sakramentui užsiregistravęs asmuo įsipareigoja visus ateinančius mokslo metus bendradarbiauti su parapija (ypač katechetu) pasiruošimo sakramentui kelyje, atsakingai dalyvaujant katechezėse (gyvai arba jei aplinkybės lemtų nuotoliniu būdu) ir sekmadienio šv. Mišiose. Todėl norime atkreipti Jūsų dėmesį, jog nei viena pusė – t.y. nei mes, nei jūs, negalime pasilikti vieni, ir jau dabar svarbu sutarti ir pasiryžti bendradarbiauti, kad šis pasiruošimas nebūtų tik imitacija, o sąmoningas ir nuoseklus kelias krikščioniško gyvenimo keliu, visiems drauge susitelkiant prie bendrų iššūkių ir susiklosčiusių aplinkybių šiais ypatingais mokslo metais. Katechetai nuolat bus pasiekiami telefonu ir elektroniniu paštu, pasiruošę padėti kiekvienam išspręsti su pasiruošimu susijusias problemas.
 • Dalyvavimas sekmadienio šv. Mišiose yra privalomas. Tai nėra atsiradusi naujiena, o pavyzdingas atsiliepimas į 3-ąjį Dievo įsakymą. Sutvirtinamieji yra raginami dalyvauti kiekvieną sekmadienį 15:00 val. vykstančiose šv. Mišiose lietuvių kalba, arba 13:00 val. lenkų kalba. Jei asmuo besiruošiantis Sutvirtinimo sakramentui susirgtų, turėtų peršalimo simptomus, arba privalėtų laikytis saviizoliacijos, tokiu atveju būtina informuoti katechetą, persiunčiant NSVC pranešimą pateisinantį jaunuolio nedalyvavimą katechezėje ir šv. Mišiose, bei susitarti su grupės katechetu dėl savarankiško darbo užduočių.

Jei manote, kad tokiomis sąlygomis ruoštis Sutvirtinimo sakramentui Jums yra per didelis įsipareigojimas, rekomenduojame sakramento pasiruošimą atidėti kitiems metams, tačiau šv.Mišiose ne mažiau esate laukiami! Joks pasiruošimas priimti sakramentus nebus veiksmingas ir naudingas, jeigu nebus žmogaus asmeninio dalyvavimo sekmadienio liturgijoje.

Sutvirtinimo katechezei bus naudojama Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro paruošta programa, remiamasi kitais ypatingai Sutvirtinimo pasirengimui skirtais leidiniais, bei pačių katechetų paruoštomis medžiagomis. Per pirmą katechezę spalio mėnesį bus duodama visa reikalinga informacija apie metodus, kuriais bus ruošiamasi Sutvirtinimo sakramentui.

Sutvirtinimo sakramentui norintys užsiregistruoti asmenys internetinėje registracijos anketoje pateiks visus savo duomenis, reikalingus užsiregistruoti šio sakramento pasiruošimui. Registracija bus patvirtinta sulaukus parapijos referentės skambučio po kurio elektroniniu paštu sulauksite informacinio laiško. Pirmajame susitikime svarbu pristatyti Krikšto ir Pirmosios Komunijos sakramentų pažymėjimo kopijas. Susitikimo metu pilnamečiai sutvirtinamieji arba nepilnamečių asmenų atstovas bus kviečiami pasirašyti Registracinį Sutikimo dokumentą, patvirtinantį registruojamo duomenis internetinėje registracijos anketoje, bei leidimą juos naudoti.

Katechetų ir bažnyčios išlaikymui prašome prisidėti 20 eurų auka šiems mokslo metams: šią auką reikėtų perduoti katechetui pirmo susitikimo metu, kartu su visais reikiamais dokumentais (Registraciniu sutikimu bei Krikšto ir Pirmosios Komunijos pažymėjimų kopijomis). Jeigu yra šeima, kuriai dėl finansinių sunkumų nėra galimybės paremti parapijos šia auka, prašome apie tai informuoti parapijos referentę, kurios skambučio sulauksite dėl registracijos procedūros užbaigimo, ir būsite atleisti nuo šios aukos.

Jeigu kyla klausimų arba nesupratimų, prašome mums parašyti adresu: bosko.katecheze@gmail.com

Jei epideminė situaciją keistųsi, nedelsiant reaguotume į ją ir operatyviai susisiektume su visais užsiregistravusiais asmenimis bei informuotume apie pasikeitimus. To paties prašome ir kiekvieno iš Jūsų: jei kažkas artimoje aplinkoje arba Jūs patys susirgtumėte COVID-19, ar dėl kontakto su sergančiuoju turėtumėte izoliuotis, prašome kuo skubiau mus apie tai informuoti.
Rūpintis vieni kitais yra didžiulė vertybė ir pareiga!

Trumpai ką siūlome? 

 • Dalyvavimas šv. Mišiose kiekvieną sekmadienį nuo spalio 3 d.
 • LT grupė: nuo spalio 10 d. kiekvieną sekmadienį 13:15 val. gyvi susitikimai – katechezės kontaktiniu būdu.
 • PL+RU grupė: nuo spalio 8 d. kiekvieną penktadienį 17:00 val. gyvi susitikimai – katechezės kontaktiniu būdu.
 • Kilus didesniam viruso pavojui katechezes perkeltume nuotoliniu būdu Google Meet platformoje.
 • Pagal dabartines sąlygas: birželio mėnesį planuojama Sutvirtinimo sakramento teikimo šventė.