Parafia św. Jana Bosko w Wilnie
Header

02-02-2014

2014-02-03

W następującym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszy błogosławieństwo gardeł.
W środę wspominamy świętą Agatę, dziewicę i męczennicę. Podczas Mszy będzie poświęcenie chleba i wody. Prosimy o przyniesienie swojego chleba i wody do poświęcenia.
W czwartek wspominamy świętego Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

W pierwszy czwartek zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie na godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tych intencjach.
W pierwszy piątek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17 . W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

W ten piątek (tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca) zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne do kaplicy na godzinę 19.00

27 stycznia ks. B. Ferrero odprawi Mszę św. w kościele św. Jana Bosko w Wilnie po polsku o godz. 18 (wygłosi kazanie oraz po Mszy przekaże osobiste świadectwo) i po litewsku o godz. 19 (wygłosi kazanie oraz po Mszy przekaże osobiste świadectwo).

26 stycznia będziemy świętować odpust świętego Jana Bosko. Mszę świętą o godzinie 9.30 będzie odprawiał ksiądz Jerzy Gliński, salezjanin, który opowie nam o świętym Janie Bosko.  Przypominamy, że podczas odpustu w naszej parafii podczas każdej Mszy świętej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: uczestniczyć we Mszy świętej, przyjąć Komunię świętą czyli być w stanie łaski uświęcającej (być po Spowiedzi) i pomodlić się w intencji Ojca świętego.

W następną niedzielę, 26 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców na wspólne świętowanie odpustu świętego Jana Bosko po polsku do kaplicy na godzinę 16.30. Będzie krótki film, świadectwo księdza Jerzego Glińskiego, loteria z nagrodami oraz słodycze.

17 listopada miało miejsce wielkie święto jubileusz dwudziestolecia wspólnoty „Dievo sodas” (Boży ogród).

Była to dla nas wyjątkowa okazja, by podziękować Bogu za te 20 lat wspólnoty i radości; by podziękować pracującym w parafii św. Jana Bosko salezjanom o całej wspólnocie parafialnej; by podziękować naszemu wiernemu kapelanowi ks. Jackowi, a także obecnym oraz byłym członkom wspólnoty, którzy wzrastali i rozwijali „Dievo sodas”. (more…)

2014-01-18

2014-01-10

W sobotę, 18 stycznia, w dniu rozpoczęcia oktawy modlitw o jedność chrześcijan, we Mszy św. o godzinie 19 (po litewsku) będą brali udział klerycy seminarium duchownego w Wilnie wraz ze swoim zarządem. Po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do stanu duchownego. W szczególny sposób zapraszamy młodzież do uczestnictwa.