Parafia św. Jana Bosko w Wilnie
Header

IV Niedziela Wielkanocna

  • Dzisiaj mamy Niedzielę Dobrego Pasterza, a więc módlmy się dziś w szczególny sposób za pasterzy Kościoła, biskupów, kapłanów, także o powołania do stanu duchownego. Szczególnie dziś, ale i każdego dnia, prośmy Pana Jezusa, Gospodarza winnicy, by zesłał więcej robotników na swoje żniwo i by cała Boża owczarnia osiągnęła szczęście wieczne w Niebie.
  • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Fatimską i tego samego dnia także św. Marię Mazzarello, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Salezjanek, we wtorek św. Macieja, apostoła; we czwartek św. Andrzeja Bobolę, jezuitę i męczennika.
  • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe. Litanię do Najświętszej Maryi Panny śpiewamy o godz. 17.40, a w niedziele o 12.40.
  • Od środy rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która przypada 24 maja. Nowennę odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego, odmawiając po litanii 3 razy modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.
  • Dzisiaj w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbędzie się tradycyjny Festiwal Pieśni i Poezji Religijnej „Ciebie, Boże, wysławiamy”. Początek o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym festiwalu.
  • Jutro rozpoczynamy rejestrację dzieci na kolonie w Twereczius (w rejonie ignalińskim) dla polskiej grupy. Kolonie potrwają od 4 do 11 lipca. Te dzieci, które podczas roku szkolnego nie przysługiwały do Mszy świętej lub nie śpiewały w scholi, płacą za te kolonie, noclegi i wyżywienie 80 euro. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, zachęcamy nie odkładać i jak najszybciej się zapisywać. Ankiety można wziąć w kancelarii w godzinach pracy kancelarii.
  • Przypominamy, że dziś w naszym kraju odbywają się wybory prezydenckie i dwa referenda. Zachęcamy wszystkich do spełnienia swego obywatelskiego obowiązku poprzez głosowanie. Idźmy na wybory. Każdy niech głosuje tak, jak mu podpowiada sumienie: najważniejsze jest uczestniczyć w wyborach i oddać swój głos na osobę, która będzie godnie reprezentowała cały naród i szanowała wartości chrześcijańskie i ludzkie.

III Niedziela Wielkanocna

  • Dziś na Litwie jest obchodzony Dzień Matki. Zachęcamy do modlitwy za wszystkie nasze żywe czy zmarłe matki.
  • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Dominika Savio, wychowanka św. Jana Bosko.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony czci Maryi. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe. Litanię do Najświętszej Maryi Panny śpiewamy o godz. 17.40, a w niedziele o 12.40. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe numery czasopism: „Tak rodzinie“, „Anioł Stróż“, „Spotkania“ oraz „Różaniec“. Zachęcamy do kupienia i czytania lektury katolickiej. Tych, którzy czytają i rozumieją po litewsku, zachęcamy do nabycia nowego numeru czasopisma „Wiadomości salezjańskie“ („Saleziečių Žinios“).

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  • Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy się Bożemu Miłosierdziu.
  • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętą Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy, we środę 1 maja św. Józefa Robotnika (choć to jest dzień wolny od pracy, porządek Mszy św. jak w dzień powszedni), w czwartek świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Matki. Zachęcamy do modlitwy za wszystkie nasze żywe i zmarłe mamy.
  • Jutro będzie odprawiana Msza święta po litewsku, którą będzie transmitowało Radio Maryja. Zapraszamy wszystkich na godzinę 11.30 wspólnie odmówić różaniec i o godzinie 12 uczestniczyć we Mszy świętej. Msza święta po polsku – jak zwykle, o godz. 18.
  • We środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony czci Matki Najświętszej, dlatego zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe. Litanię do Najświętszej Maryi Panny będziemy śpiewać o godz. 17.40, a w niedziele o 12.40. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Chociaż w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, nie będzie specjalnych nabożeństw, ale w czwartek o godz. 17.40 śpiewamy litanię do Najświętszej Maryi Panny w intencji powołań, w piątek o godz. 17 będzie osobista cicha adoracja, a później litania do Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.40.
  • Dzisiaj jest ostatni dzień, kiedy można ofiarować jakieś produkty spożywcze dla stołówek Caritasu do skrzyni wielkopostnej, ustawionej w końcu kościoła. W ciągu Wielkiego Postu oddaliśmy ponad 22 skrzynie dla stołówki naszego parafialnego Caritasu i 9 skrzyń dla Centrum Dziennego dla dzieci w naszej parafii. W imieniu dzieci i biednych składam wam serdeczne Bóg zapłać za waszą hojność i solidarność.
  • Dzisiaj o godzinie 16 będzie święto wielkanocne dla dzieci w kaplicy. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pisankę.

Drodzy parafianie parafii św. Jana Bosko,

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego –
Świętem Wielkanocy.

Nasz Pan Jezus Chrystus poprzez swoje chwalebne zmartwychwstanie uwolnił nas z więzów grzechu, wprowadził do jedności z Ojcem, pojednał Niebo i Ziemię. Bądźmy dotknięci Jego chwałą i błogosławieństwem. Przyjmijmy wszyscy Jego prawdziwe Życie, które nigdy się nie kończy. Niech nasza wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa będzie umocniona!
Wesołego Alleluja!

Ks. Alessandro Barelli SDB,
proboszcz parafii św. Jana Bosko w Wilnie,
i wszyscy pracujący w tej parafii księża salezjanie

Zmartwychwstanie Pańskie

  • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro drugi dzień świąt Wielkanocy. Msze święte jak w niedziele, o godz. 9.30 i o 13.00.
  • Następna niedziela to uroczystość Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii w ramach przygotowania do Uroczystości Miłosierdzia Bożego będziemy codziennie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia: jutro, w drugi dzień świąt, po Mszach świętych, a potem w dni powszednie przede Mszą czyli o 17.45. Tegoroczna intencja: za ludzi uzależnionych od różnych nałogów oraz ich bliskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Program odpustu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie jest wywieszony na gablocie przy wyjściu z kościoła. Przy wyjściu można też wziąć ulotki z programem odpustu po polsku.
  • W następną niedzielę o godzinie 16 będzie święto wielkanocne dla dzieci. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pisankę. Będą prezenty dla wszystkich.